Nyní jste zde:  »  O nás pro Vás  »  Aktuality

Jakub Říha mistrem republiky ve FourCrossu -4X!!!

S potěšením oznamujeme, že náš nový kolega ve firmě

Jakub Říha
vybojoval titul mistra republiky ve 4X - fourcrossu
.

Jakub jezdí na stroji Lapierre Rapt a obléká GO! dresy - speciální design vytvořený pro tento závod v národních barvách byl předehrou k Jakubovu vítězství.

Tímto se připojujeme k řadě gratulantů a přejeme další,
nejen sportovní úspěchy.         Jen tak dál Kubo !

Závod z pohledu Jakuba:

Po ne příliš povedené první polovině sezony kdy jsem byl nucen většinu svých sil věnovat přípravě na státní maturitu a sport byl tak nějak na vedlejší koleji, přišel závod MČR v Tošovicích 17-7.2011

Už kvalifikace ukázala , vyrovnanost startovního pole a se ztrátou pouhých dvou desetin vteřiny na druhého jsem skončil čtvrtý.

Samotným závodem jsem prošel bez zaváhání:
1/8finále 1.  |  1/4finále 2.  |  semifinále 2.
Vzhledem k charakteru Tošovické trati jsem si na startu finále záměrně vybral nejméně výhodnou čtvrtou dráhu s tím , že se soupeře pokusím podjet už v první zatáčce.

První zatáčku , ale všichni čtyři projíždíme bez zaváhání a můj útok se tedy musí uskutečnit v dolní polovině trati. Najíždíme do třetí zatáčky na levou ruku a získávám potřebnou rychlost k předjetí . Haluzu přeskakuji na prvním skoku profi sekce a jen s velkou dávkou štěstí se vyhýbám Prokopovy, který v tu chvíli padá a bere s sebou Tatarkoviče.

Dostávám se na vedoucí pozici a netuším, že jsem jediný který se Prokopovi dokázal vyhnout , proto na další rovince sputruji a volím vnitřní defenzivní stopy. Chci vyhrát !

Pořadí v cíli:
1. Říha  |
2. Tatarkovič  |
3. Haluza  |
4. Prokop

Jsem velmi štastný. Závod jsem si hodně užil a výsledek je pro mne velkou motivací.
Po dvou juniorských titulech je to třetí vítězství na fourcrosovém mistrovství republiky v řadě, tentokrát ovšem poprvé v té nejprestižnější kategorii ELITE Men.
Tento úspěch řadím do první řady hned vedle 3.místa z mistrovství světa v Cambeře 2009.

Děkuji všem kteří mne podporují a umožnují mi rozvíjet sportovní talent.